You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Články
Koncerty
Hledej

Korn a Gojira

KoRn jsou zpět! Skupina ohlásila koncertní turné, s kterým se vrátí do České republiky. Vystoupí 30. května 2020 v pražské Tipsport aréně spolu se speciální hostem, francouzskou kapelou GOJIRA.

KoRn v Praze predstaví nové studiové album The Nothing, které vyšlo loni v září.

Koncerty
Hledej

The Subways vystoupí v Praze i v Brně

The Subways slaví 15 let od vydání debutové desky Young for Eternity! Po bezmála čtyřech letech vyplněných studiem, rodičovskými povinnostmi a skládáním nových věcí se Billy, Charlotta a Josh vrací na klubová pódia s čerstvou energií a novým pohledem na věc. Přijď zažít stagediving, zapařit na legendární hitovky a zjistit kam se kapela posunula. Stay punk!

Koncerty
Hledej

EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN VE FORU KARLÍN

Po více než dvanácti letech vydá v příštím roce německá industriální hudební skupina Einstürzende Neubauten dlouho očekávané studiové album. Písně z něj představí v rámci plánovaného turné The Year of The Rat Tour. Pražská zastávka bude 22. května 2020 v sále Fora Karlín. Vstupenky v předprodeji od 7. listopadu v sítích Ticketmaster a GoOut.

Koncerty
Hledej

30 let hudebního vydavatelství Indies

Hudební vydavatelství Indies slaví 14.2.2020 rovných 30 let od svého založení. Výroční party se bude konat v brněnském Sono Centru a návštěvníci se můžou těšit na desítku kapel a umělců.

Koncerty
Hledej

GREGORIAN - 20th Anniversary World Tour

GREGORIAN jsou bezpochyby jedním z nejúspěšnějších hudebních seskupení současnosti. Jedinečné provedení kultovních popových a rockových písní, roucha mnichů, dokonalý zpěv, úžasné efekty a pozitivní emoce – to vše dohromady přináší posluchačům a návštěvníkům koncertů neopakovatelný zážitek.

 

Koncerty
Hledej

JazzFest Znojmo 2020 - WINE GOES TO JAZZ

Znojemský JazzFest opět ve znamení lásky ke kvalitní hudbě a skvělému vínu. Na 13. ročníku festivalu je pro návštěvníky na každé akci připravena degustace vína od místních vinařů. Hudba bude znít v historickém centru města, v klubech a sklepeních, divadle a řadě dalších míst od 17. ledna do 26. února 2020.

Koncerty
Hledej

DIE KRUPPS ve Futuru

Düsseldorfská kapela Die Krupps, která patří společně s Kraftwerk anebo Einstürzende Neubauten mezi průkopníky industriální hudby, se v prosinci vrátí do Prahy. Naposledy Die Krupps vystoupili v roce 2018 v Lucerna Music Baru společně s Front Line Assembly, letos se představí na samostatném koncertu v intimnějším prostředí Futura.

Koncerty
Hledej

THE YOUNG GODS - Návrat kultovní legendy

Letos již potřetí vystoupí v Paláci Akropolis, tentokrát v úterý 3.12.

Už přes třicet let posouvají The Young Gods limity zvukových možností. Začali jako průkopníci industriálního punku flirtující se surrealistickým kabaretem. Jako zvukoví čarodějové aplikovali šamanské způsoby na techno a přitom průběžně vybrušovali svůj unikátní zvuk. Souběžně se stali legendou evropské scény. Na rozdíl od mnoha svých vrstevníků se stále řítí dopředu a odmítají se opakovat.

Koncerty
Hledej

PAROV STELAR

Rakouský DJ a hudebník Parov Stelar na letošní rok oznámil nové album, z něhož v březnu zveřejnil první singl s videoklipem pod názvem Gringo. Novinkou roku 2019 bude představení zpěvačky Eleny Karafizi, která se letos připojila ke kapele. Večer pod taktovkou electroswingu proběhne 29. listopadu v Tipsport Areně.

Koncerty
Hledej

FINK & SOPHIE HUNGER v Roxy

Fin Greenall aka Fink se na podzim vrátí do pražského klubu Roxy, kde před dvěma lety podle magazínu iReport jeho „snové podání i krásné vyprávění spolu s hutnou atmosférou přivádělo publikum doslova do transu“. V rámci své All Give Tour vystoupí 9. listopadu v Roxy, kde představí nový materiál. Jako speciální host vystoupí písničkářka Sophie Hunger, jejíž vystoupení měli fanoušci možnost vidět loni na podzim v Paláci Akropolis.

Koncerty
Hledej

YUNGBLUD

Koncert Yungbluda v Roxy je beznadějně vyprodaný. Pokud jste nestihli koupit vstupenky, můžete si užít jeho skvělou show na konci srpna na festivalu Rock for Churchill.

Koncerty
Hledej

ARCHIVE - 25 let na scéně

Skupina Archive slaví neuvěřitelných 25 let své činnosti, která zahrnuje 12 studiových alb, neustále se proměňujících, co se týče zvuku i jejich vize. Hudba Archive dodnes zůstává svěží a dynamická. U příležitosti svého 25.výročí vzniku Archive vydávají “25”, deluxe box set s 43 skladbami na šesti vinylech (nebo čtyřech CD), osmi písničkovými novinkami včetně prvního singlu z kolekce ‘Remains Of Nothing’, společného díla s Band Of Skulls ze Southamptonu. Vinylový box set také obsahuje 10” EP a exkluzivní 7” singl (spolupráci se Stevem Masonem z Beta Band), plus 160stránkovou knihu s novými rozhovory se současnými i bývalými členy skupiny a fotografiemi ze soukromých sbírek Archive. Své pětadvacetileté výročí ale kapela oslaví především na turné, při kterém 28.října zavítají do pražského Paláce Akropolis.

Koncerty
Hledej

ORBITAL ve Fóru Karlín

Britské elektronické duo dorazí 12. října do Fora Karlín. Duo, které má na kontě devět studiových alb a za sebou tři desetiletí na elektronické scéně, vystoupí v Praze s novou deskou Monsters Exist.

Koncerty
Hledej

PIXIES & BLOOD RED SHOES V LUCERNĚ

Jedna z nejvlivnějších amerických nezávislých kapel počátku 90. let zavítá opět do Prahy. Pixies, kteří fungují od roku 1986 a ovlivnili kapely jako Nirvana, Radiohead, Blur nebo Weezer, zavítají do Velkého sálu pražské Lucerny 8. října. Kapela navíc oznámila, že na podzim bude vydávat nové album, které bude následovat po loňských oslavách 30. výročí od vydání debutové desky Surfer Rosa. Jako support se představí indie rocková skupina z předměstí Brightonu, Blood Red Shoes.

Koncerty
Hledej

NEW ORDER poprvé v Čechách

Britská formace New Order úplně poprvé zavítá na podzim do Prahy. Kapela, která vznikla na základech zaniklých Joy Division a díky spojení post-punku, elektroniky a taneční hudby se stala jednou z nejuznávanějších a nejvlivnějších kapel 80. let, vystoupí ve velkém sále pražské Lucerny 3. října. Koncertem započne podzimní turné, které skončí 17. října v Amsterdamu.

Koncerty
Hledej

BEATS FOR LOVE

Beats for Love je hudební festival zaměřený na elektronickou hudbu, který vznikl v roce 2013. Bez nadsázky se dá říct, že se jsená o největší elektronický taneční vestival v srdci Evropy. Koná se každoročně v Ostravě, na území industriální památky Dolní oblast Vítkovic, kde spojuje lidi napříč kulturami

Koncerty
Hledej

METRONOME FESTIVAL PRAGUE

Metronome Festival je hudební festival, konaný od roku 2016 v Praze, konkrétně na Holešovickém výstavišti. Jeho první ročník se konal ve dnech 25. a 26. června 2016 a ze zahraničních umělců na něm vystoupili například Iggy Pop, The Kooks, Foals a Ella Eyre. Letošní ročník Metronome Festivalu proběhne na holešovickém výstavišti 21.–22. června 2019.

Koncerty
Hledej

MUSE - SIMULATION THEORY WORLD TOUR

Britskou kapelu Muse tvoří trojice Matt Bellamy, Dominic Howard a Chris Wolstenholme. 9. listopadu 2018 Muse vydávají nové album Simulation Theory. Kapela za album v únoru 2016 obdržela prestižní cenu Grammy, jejich druhou v kategorii Best Rock Album. Od svého založení v roce 1994 vydali Muse již sedm studiových alb, kterých se po celém světě prodalo více než 20 miliónů. V jejich diskografii nechybí ale ani více než čtyři desítky singlů a dvě koncertní alba mapující jejich jedinečná koncertní vystoupení.