You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Ostatní

COSMOS DISCOVERY

Můžeš mě sdílet nebo hledat v inzerátech

Na ploše více než 2000 m2 uvidíte originální části raketoplánů, orbitálních stanic i samotných kosmických lodí.
Díky průchozímu modelu orbitální stanice, raketoplánu a řídícího střediska prožijete pocity astronautů i pozemního personálu. Prototypy a tréningové modely kosmických lodí vám dají nahlédnout do prvních okamžiků, kdy nejprve zvířata a poté odvážní muži a ženy usedali do kosmických raket, aby překročili hranice kosmu.
 

Zvláštní galerie je věnována misím Apollo a dobývání Měsíce, včetně originální trysky motoru rakety Saturn V a lodi Apollo 11. Také sovětský program Sojuz je zastoupen nejen samotnou kosmickou lodí Sojuz, ale především průchozím modelem orbitální stanice MIR, kde zažijete pocity kosmonautů v mikrogravitaci.
V dalších galeriích výstavy se seznámíte se všemi americkými raketoplány i ruským kosmoplánem. Na závěr jsou prezentovány nejnovější projekty NASA, Space X a dalších národních agentur a soukromých firem, které mají za cíl kolonizaci Měsíce a následně pilotovaný let na Mars.
 

​Celou výstavou vás zábavnou formou provede audioguide, který dostanete zdarma u vstupu. Každý návštěvník dostane také Space Card ­- Kartu kosmonauta se jménem a životním příběhem reálného kosmonauta.
V interaktivním Cosmocampu si vyzkoušíte náročný výcvik kosmonautů i nejmodernější 3D technologie.
Pro děti je připravena Dobrodružná stezka a dětská verze audioguidu.

- Zdroj: COSMOSDISCOVERY.cz a TICKETSTREAM -