You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Koncerty

Korn a Gojira

Můžeš mě sdílet nebo hledat v inzerátech

KoRn je americká metalová kapela z Bakersfieldu v Kalifornii založená v roce 1993, která patří k nejváženějším a zároveň nejpopulárnějším rockovým seskupením. Často jsou označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů, např. s hip hopem, elektronikou, grungem, ale i folkem. Nynějšími členy jsou: Jonathan Davis, James „Munky“ Shaffer, Brian „Head" Welch, Reginald „Fieldy“ Arvizu a Ray Luzier.

KoRn již rok po svém vzniku v roce 1994 debutovali eponymní deskou. Masové popularity skupina dosáhla koncem devadesátých let, kdy natočila alba Follow The Leader (1998) a Issues (1999). Obě nahrávky dobyly vrchol albového žebříčku v Americe. Úspěšné tažení KoRn pokračovalo i napříč další dekádou, která nabídla desky Untouchables (2002), Take A Look In The Mirror (2003) a See You On The Other Side (2005). Korn prodali více než 40 milionů desek a získali řadu ocenění.

KoRn mají na kontě 7 nominací na cenu Grammy, z toho dvě díky skladbám „Freak on a Leash“ a „Here to Stay“ proměnili. Na MTV Video Music Awards byli nominováni jedenáctkrát, dvakrát nominaci proměnili. Jsou považováni za tvůrce nového metalového stylu – nu-metalu.

O koncertních kvalitách této tvrdé pětice se mohli několikrát přesvědčit i fanoušci v České republice, naposledy v březnu 2017.

GOJIRA je francouzská progresivní death metalová kapela z Bayonne. Původní název Godzilla z roku 1996 změnili na jméno Gojira v roce 2001. Kapela se skládá z bratrů Joea Duplantiera (zpěv, kytary) a Maria Duplantiera (bicí), kytaristy Christiana Andreua a baskytaristy Jean-Michela Labadiea. Vydali šest studiových alb a tři živé DVD. Kapela je známá pro jejich tematické texty týkající se životního prostředí. Gojira obdržela Grammy nominaci za nejlepší rockové album za své nejnovější album Magma, a nejlepší metalový počin za jejich singl „Silvera“

-Zdroj: Ticketmaster a Wikipedia-