You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Koncerty

RESPECT FESTIVAL BUDE V ZÁŘÍ

Můžeš mě sdílet nebo hledat v inzerátech

RESPECT FESTIVAL NEWS – Line-up a změna termínu

Tématem letošního ročníku je "Female Power". Vzhledem k neočekávanému stavu jsme museli původní červnový termín festivalu přeložit, a s nastalou situací se změnil i program. Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nám nepodařilo přesunout na náhradní termín. Letos tak součástí festivalu nebude Tanya TagaqSomi nebo soubor Lemma.

Termín Respect Festivalu jsme se rozhodli přeložit na první víkend v září: 5. – 6. 9. 2020.

Pro náhradní termín je již potvrzen kompletní line-up:
Oumou Sangaré
Sona Jobarteh
Etenesh Wassie
Elaha Soroor & Kefaya
Lalala Napoli
Los Wembler's de Iquitos
Ivo Papasov & His Wedding Band
Fofoulah
Revolutionary Birds
Motion Trio

Královna africké hudby Oumou Sangaré přijede s aktuálním akustickým projektem, dále na festivalu vystoupí Sona Jobarteh, první ženská virtuózka na africký tradiční nástroj kora, významná představitelka etiopského soulu Etenesh Wassie nebo afghánská zpěvačka v londýnském exilu Elaha Soroor se skupinou Kefaya.

Silné ženské zastoupení v programu doplní Lala Napoli se svým Volcanic Trance, Los Wembler's De Iquitos, peruánští indiáni s elektrickými kytarami a pionýři psychedelické cumbie s úžasným albem Vision Del Ayahuasca, Ivo Papasov & His Wedding Band, kterému se přezdívá Miles Davis balkánského klarinetu, afro-futuristický experimentální dub Fofoulah z Londýna, intenzivní tranz mezinárodního tria Revolutionary Birds, tvořený ze zvuků dud, perkusí a súfijského mystického zpěvu, a v neposlední řadě polské akordeonové Motion Trio.

Podrobné informace o všech umělcích najdete na rachot.cz

Respect Festival 2020 bude patřit již tradičně toleranci, kulturní rozmanitosti a hlavně hudbě. Takové, která umí nejen potěšit posluchače, ale také objevovat a propojovat různé světy. Promyšlená a kvalitní dramaturgie s jasným názorem nabídne originální a silné zážitky, které u nás těžko jinde najdete.

Na Respect Festivalu ale nejde jen o hudbu. Rodinný ráz téhle akce zdůrazní bohatý dětský program, najdete zde i výtvarné instalace. Zaujme také široká nabídka jídel z celého světa a stánky četných neziskových organizací, které neztrácejí aktivní zájem o konkrétní lidské osudy i palčivé problémy globálního charakteru.

Vstupenky v předprodeji jsou ke koupi za výhodné ceny: dvoudenní za 650 Kč, dvoudenní rodinná za 850 Kč a jednodenní za 600 Kč. Předprodej probíhá v sítích GoOut, a Ticketportal. Více informací na rachot.cz.

Zdroj: -Radio1-