You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Koncerty

ŽIŽKOVSKÁ NOC 2020

Můžeš mě sdílet nebo hledat v inzerátech

Prvními oznámenými umělci jso čeští hudební matadoři Mňága a Žďorp se setem vytvořeným speciálně pro ŽN k desetiletému výročí, dále Katarina Máliková, Gleb, Hentai Corporation, Tamara a mnoho dalších.

Nadcházející ročník festivalu má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Na svůj vznik a vývoj kulis festivalu vzpomíná nejen doprovodným programem. Během let se změnilo mnohé – zapomenutá zákoutí a zaprášené putyky nahradila společenská bdělost a stylové podniky. Právě v městské divočině se zrodil nápad kamarádů spojit několik klubů kousek od sebe. Kromě toho si Žižkovská Noc připomíná myšlenku, která za vznikem stála. Snahu o spolupráci a rozmanitost místo nevraživosti a konkurence, z čehož vychází bezprecedentní multižánrovost a kurátorované scény. Příležitost chopit se výraznou měrou dramaturgie jako již tradičně dostávají vybrané spřízněné duše: promotérské kolektivy, média a samotní tvůrci, spisovatelé a performeři ze všech koutů republiky.

Deset let čtvrti, deset let festivalu. Vizuál v návaznosti na předchozí ročník vycházející z estetiky graffiti nyní zpracovává další pouliční vrstvu: vývěsní štíty žižkovských večerek, obchodů a podniků.

 

Zdroj: - GOOUT-